Oferta

Bazując na doświadczeniach zdobytych w trakcie realizacji projektu badawczego Informatycznego Systemu Monitorowania Obwałowań Przeciwpowodziowych (ISMOP) oferujemy usługi doradcze w zakresie projektowania i budowy modułowych sieci pomiarowych.

Zapraszamy do korzystania z know-how oraz licencji uzyskanych przez spółkę patentów i wzorów użytkowych:

Data ogłoszenia

Numer

Opis

PATENT

Pat.232616

 

Decyzja

P.422199

Modułowy układ do pomiaru temperatury

Przedmiotem wynalazku jest modułowy układ do pomiaru temperatury posiadający czujniki temperatury (8), umieszczone w badanym ośrodku. Układ do pomiaru temperatury zawiera co najmniej dwa węzły pomiarowe (1) połączone z centralnym systemem analitycznym (4). Każdy węzeł pomiarowy (1) połączony jest z puszką rozdzielczą (3), do której podłączony jest co najmniej jeden moduł pomiarowy (6) zawierający co najmniej jeden czujnik temperatury (8). Każda puszka rozdzielcza (3) zawiera przekaźnik sterujący zasilaniem modułów pomiarowych (6). Ponadto każdy węzeł pomiarowy (1) wyposażony jest w układ elektroniczny sterujący pracą przekaźnika.

Opis patentu

Sprawozdanie o stanie techniki

Zastrzeżenia

WZÓR UŻYTKOWY

Ru.071519

 

Decyzja

W.126813

Modułowa obudowa czujnika do pomiaru ciśnienia porowego

Przedmiotem zgłoszenia jest modułowa obudowa czujnika do pomiaru ciśnienia porowego zawierająca filtr (9), komorę wodną oraz korpus (1). Korpus (1) który stanowi tuleja, wewnątrz której znajduje się półka, na której osadzony jest czujnik ciśnienia. W korpusie (1) umieszczony jest docisk w postaci tulei. Do jednego końca korpusu (1) zamocowana jest mufa mocująca (8), do której zamocowany jest filtr (9) w postaci porowatej rurki, do końca której zamocowany jest stożek (11). Na drugim końcu korpusu (1) znajduje się redukcja (14), do której zamocowany jest szczelny przepust kablowy (17) z otworem.

Opis wzoru użytkowego

Sprawozdanie o stanie techniki

Zastrzeżenia

Podmioty zainteresowane praktycznym zastosowaniem rozwiązań, w tym sprawdzoną metodą bezpiecznej instalacji czujników wielopunktowych w istniejących wałach lub zaporach zapraszamy do kontaktu z naszymi Partnerami Technicznymi:

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. - eksperci w zakresie hydrogeologii i wierceń specjalistycznych.
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. - eksperci w zakresie m.in. nowoczesnych budowli hydrotechnicznych.